İçeriğe geç

mobil okey

Kategori: Mobil Sohbet

Mobil Okey

Mobil Okey, Son dönemlerde, sosyal ağ üzerinden oynanan oyunların bir hayli ilgi görmesi üzerine, pek çok sitenin, senelerdir popülerliliğini koruyan okey oyununu da web üzerinden oynatma eğilimi artmıştır. Ancak okey severlerin, oyunu cihazlarında internetsiz de oynayabilme istekleri, yeni dönemde, bu siteleri kullanıcılara tek seferde indirdikleri uygulamalar üzerinden de, herhangi bir internet kaybı yaşamadan oyun oynama olanağı sunmaya itmiş ve okey oyunu daha geniş kitlelerce oynanmaya başlamıştır

Mobil Sohbet

Cepten Okey Oyna, amaç öncelikle klasik okeydeki gibi evvela taşları renkli olarak sıralı bir biçimde seri yapmak, veya farklı renklerdeki aynı sayı olan taşlardan seri yapmaktır. Klasik okeye ilave olarak oyuncuların ellerini açabilmesi için, ellerinde oluşturdukları serilerin sayısal toplamı en az yüz olmalıdır. Yüz bir sayısını bulan oyuncular ellerini açar ve oyunda avantaj sağlar. Ayrıca eğer oyuncuların ellerindeki seri taşların toplamı 101 sayısını bulmuyor ise, alternatif olarak aynı renk ve sayıya sahip taşlardan en az beş tanesi ile çift açma olanağına da sahip oluyorlar.

Mobil Okey

Mobil Okey Oyunu oynayanlar oyunun farklı türlerde oynanma olanağı ile isterlerse katlamalı yüz bir ya da cezalı yüz bir de oynayabiliyor. Katlamalı yüz bir okey de oyunculardan birisi elini açtığında sonraki açacak olan oyuncunun elindeki serilerin toplamı bir önceki açan oyuncunun açtığı sayıların toplamından minimum bir sayı fazla olması gerekmektedir. Ya da çift açılmış ise, yine çift açmak isteyen diğer oyuncu ilk çift açan oyuncunun açtığı çiftten bir fazlasıyla açabiliyor. Cezalı yüz bir okeyde ise, joker olarak kullanılmakta olan okey taşı, diğer bir oyuncu tarafından taş işlenerek alınırsa, joker taşını açan oyuncu ceza puanı alıyor. Tüm Okey Oyunları, bir oyuncu elini açtı ise diğer oyuncular taş atarken, atacakları taşın açılmış olan serinin devamı olmamasına dikkat ediyorlar. Eğer atacakları taş serinin devamı ise, işlek taş atılmış oluyor ve taşı atan oyuncu ceza puanı alıyor. Oyunu kazanmak adına dezavantajlı duruma düşüyor. Sizler için hazırlanan oyunlar arasında düz okey oyna oyunlarını da oynamanız mümkündür sitemizde okey üzerine nerdeyse tüm oyunları titizlikle hazırlıyor ve siz oyuncularımıza sunuyoruz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil Sohbet